Krajské kolo Svojsíkových závodů

Dne 31. května se v Hrbově u Velkého Meziříčí konalo krajské kolo Svojsíkových závodů, kam naše družina Bizonů postoupila ze základního kola v Havlíčkově Brodě.
Závody byly po celou dobu putovní a jejich příběhovým rámcem byla expedice do vesmíru. V pátek, první den závodu, jsme prezentovali náš domácí úkol. Museli jsme si připravit dvě jídla a v časovém limitu je dodělat a zdůvodnit, proč právě naše jsou ty nejlepší pro konzumaci ve vesmíru. Myslím, že se nám to povedlo, každopádně bylo zajímavé pozorovat nápaditost a kreativitu i ostatních týmů.
Sobota byla lehce náročnější, protože nás čekala nejtěžší část, modul závod, kde jsme chodili po stanovištích. Už samotné stanoviště byly náročné, ale nést k tomu ještě v horkém počasí těžké batohy na zádech, to byla zkrátka chvílemi pohroma.
Na stanovištích jsme museli například předvést naše znalosti z první pomoci, poznat několik zvířat a rostlin, vyrobit vesmírné vozítko podle plánku, dokázat udržet týmovou spolupráci při přenášení člověka pověšenými kružnicemi imitující stav beztíže či pomoct člověku v nesnázích. K večeru nás pak čekala další část závodu, která obsahovala, orientaci v terénu, uvaření jídla a přespání v přírodě.
V neděli jsme se v dopoledních hodinách dobelhali do Velkého Meziříčí, abychom se dozvěděli naše umístění v závodě. Po velkém napětí jsme zjistili, že jsme skončili na skvělém druhém místě a to pouze o dva body za týmem z Jemnice. Na chvíli nám to trochu přišlo líto, protože pouze první tým postupuje do národního kola, avšak pak jsme si uvědomili, jak jsme rádi i za místo druhé. Závod byl pro nás velice přínosná zkušenost a jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit.

Sokoli