Skautská klubovna v Chotěboři byla otevřena 1. května 2019 a nabízí zázemí pro všechny oddíly našeho střediska, pro skautské víkendové akce i prostory pro uskladnění táborového vybavení. Klubovna se sice nalézá ve městě, ale je z jedné strany obklopena letním stadionem a z druhé mateřskou školou, takže není uzavřena uprostřed zastavěné oblasti. U klubovny je k dispozici zahrada, která se dá využít pro různé hry a venkovní aktivity. Ve spodní části zahrady najdete ohniště, které můžete využít k večernímu posezení a v okolí klubovny je dostatek prostoru pro další aktivity.

Informace o obsazenosti klubovny naleznete v rezervačním systému.

Plán klubovny

Vybavení klubovny

V přízemí se nachází tři oddílové klubovny vybavené dle potřeb jednotlivých oddílů na družinové schůzky, z toho jsou dvě s krbem. V přízemí se dále nachází místnost střediskové rady vybavená pro menší semináře, kuchyňský kout, sociální zázemí (toalety a sprchy) a úklidová místnost s výlevkou. Patro nabízí dvě velké místnosti vhodné pro akce většího počtu osob, archiv a toalety. Spaní je na zemi a k dispozici jsou matrace pro 20 osob a skládací stoly a židle pro variabilní uspořádání místností. Ve všech místnostech jsou lina, na chodbách dlažba.

Pro případné přenocování je kapacita 40 osob. Pro tento počet je plně vybaven i kuchyňský kout (velký plynový sporák s elektrickou troubou, velké hrnce cca 20 l, nádobí – misky, talíře, příbory, várnice, rychlovarná konvice, lednice).

Přízemí klubovny je zařízeno bezbariérově. Klubovna je vytápěna centrálně plynovým kotlem, v kuchyňském koutu je ohřev vody zajištěn samostatným průtokovým ohřívačem.

V klubovně je k dispozici wifi připojení (heslo u správkyně).

Pronájem klubovny

Pro skautské víkendové výpravy, vzdělávací kurzy či jiné akce nabízíme možnost pronájmu klubovny. Maximální kapacita je 40 osob. Rezervace zadávejte v systému, bude následně potvrzeno správkyní.

Předmětem pronájmu jsou dvě velké místnosti v patře (včetně matrací), kuchyňský kout, přednášková místnost v přízemí a sociální zázemí, zvažte tedy, zda je pro vás tento prostor dostatečný. Klubovny oddílů z provozních důvodů nepůjčujeme!

Respektujte, prosím, že družinové schůzky probíhají v pátek večer i během sobotního dopoledne. Klubovna nedisponuje psí boudou a ani uvnitř si čtyřnohé návštěvy nepřejeme, nechte proto své mazlíčky doma.

Platí se při příjezdu! Cena za pronájem včetně energií činí 80 Kč  za noc za jednu osobu. Minimálně však 800 Kč za noc. Úhrada je možná na místě či po domluvě fakturou.

Při příjezdu je vybírána vratná záloha 500 Kč – tu vám vrátíme při převzetí klubovny po kontrole, že je klubovna řádně uklizena dle pokynů a vše je v pořádku. V opačném případě vám záloha vrácena nebude a vaše jednotka se dostane na BLACK LIST, což znamená, že se k nám už nepodíváte. Zároveň vám i nadřízené jednotce bude zaslána zpětná vazba formou fotodokumentace.

Delší pobyty
V úvodu je třeba uvést, že klubovnu na delší než víkendové pobyty půjčujeme jen výjimečně. Hlavním důvodem je, že v klubovně přes týden probíhá schůzková činnost a je tak plně využívána a docházelo by ke kolizím.

Jarní prázdniny
Z důvodu, že každý okres má jarní prázdniny jindy, klubovnu kvůli kolizím s našimi schůzkami nepůjčujeme.

Podzimní prázdniny
V termínu podzimních prázdnin lze klubovnu rezervovat, avšak po špatných zkušenostech z předchozích let dostane v rezervaci přednost ten, kdo si zamluví celý termín podzimních prázdnin, tj. 26. – 29.10. 2023 a uhradí včas fakturu s nevratnou zálohou za pobyt – 800 Kč/noc (minimální částka za noc v klubovně). Tato částka je vratná pouze v případě, že pobyt zrušíte nejpozději 2 měsíce předem, tj. do 26.8.2023. V případě, že řádně přijedete, bude vám záloha odečtena z poplatku za ubytování.

Pro pobyt v klubovně platí následující pravidla, klubovnu přebírá správce po předchozím úklidu.

Kontakt

K rezervaci klubovny slouží pouze formulář, kontakt na správkyni je pro další domluvu, nikoliv na dotazování o volných termínech! Děkujeme za pochopení!

Laura Piskačová

správkyně pro ubytování
ubytovani.chotebor@skaut.cz

Jak se k nám dostat

Skautská klubovna Chotěboř, Svojsíkova 253, Chotěboř
(GPS: 49.7189125N, 15.6742667E)

Do Chotěboře se pohodlně dostanete autem, autobusem či vlakem (trať Pardubice – Havlíčkův Brod, s přestupy na rychlíky na Prahu, Brno či Olomouc). Parkování je možné přímo v ulici naproti klubovně, nebo na nedalekém parkovišti u zimního stadionu. Nákupy lze provést buď v obchodech v okolí náměstí nebo místních supermarketech. Nejblíže od klubovny se nachází Coop Doubravka – 450 m, Penny market – 1 km a Tesco – 1,3 km.

Kam v okolí

Za návštěvu určitě stojí údolí řeky Doubravy, které bylo v roce 1986 vyhlášeno přírodní rezervací a je součástí CHKO Železné hory. Dále je zde barokní zámek a zámecký park či muzeum. Pěkný výlet je i na hrad Ronovec, který je vzdálený asi 12 km a nalézá se v lesích u obce Rozsochatec. Více informací a tipů naleznete na stránce informačního centra