Kukačkové čarodějnice

Letos jsme se opět sešly, abychom si společně v oddíle užily čarodějnice. Všechny účastnice měly slet v pátek 26. dubna u skautské klubovny, kde je čekalo hned několik čarodějnických úkolů. Na začátku se všechny zúčastněné představily, předvedly pár kouzel a ukázaly ostatním svého kouzelného mazlíčka. Následovala ježibabí honička, po které si každá čarodějnice vytvořila dopis s tajným vzkazem.  Inkoust jsme musely nechat pořádně zaschnout, takže jsme se vrhly na přípravu ohně k podpalu. Jelikož se čarodějnic sešlo opravdu hodně, ohniště i zásoba dřeva byly nachystány za chvilku. Po ukázkovém zapálení si každá čarodějnice opekla buřt, či jinou pochutinu nad ohněm. Pak nastal čas ohněm odhalit tajný vzkaz, nad svíčkou jsme nahřály dopisy a hned jsme viděly vše, co jsme napsaly. Čas se nachýlil a náš slet byl u konce, což nám oznámil i déšť.